Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Zdravý životní styl | Přednáška

Firmám a organizacím nabízím originální přednášku, jejímž tématem je zdravý životní styl s názvem “Komplexní přístup ke zdraví aneb jak posílit svoji profesionální výkonnost a být zdravý”.

V dnešní době jsou na zaměstnance a manažery kladeny stále větší nároky. Aby mohli dlouhodobě podávát vysoký výkon, musí být nejen odolní stresu, ale také zdraví. Bohužel většina z nich nemá profesionální podporu jako například vrcholoví sportovci, kteří mají poradce na výživu, zvládání emocí a stresu, zvyšování kondice atd. Proto je dobré dát jim možnost naučit se jednoduché návyky, které vedou k celkovému zlepšení psychické a fyzické pohody a podpořit jejich zdravý životní styl.

Shrnutí:
Přednáška pro zaměstnance firem na téma jak získat a udržet svoje zdraví v dnešní hektické době • Praktické návody a rady z oblasti zdravého stravování, pohybových aktivit a zvládání stresu • Pochopení tenké hranice mezi zdravím a nemocí a sestavení individuální cesty ke zdraví • Forma: 3 hodinová přednáška bez omezení počtu účastníků • Moderní formy diet, superpotraviny, jak se rychle zbavit chřipky a angíny, jak se naučit vnímat varovné signály svého těla atd.

 

Přednáška je postavena na třech pilířích, které jsou nerozlučné a vzájemně se doplňují, a to na rozvoji psychiky, fyzické kondice a zdravých stravovacích návyků – vše s praktickými informacemi a vysvětlením, proč a jak to funguje.

Cílem přednášky je ukázat zaměstnancům a manažerům několik možných cest k fyzickému a psychickému zdraví a dát jim konkrétní rady a návody, jak čelit každodennímu stresu a vysokým nárokům v práci i osobním životě.

Po přednášce mohou účastníci okamžitě začít žít zdravější a výkonnější život – lépe se stravovat, cvičit pro zvýšení zdraví a energie, pracovat na rozvoji svého duševního potenciálu. Jelikož jsme každý individuální, během školení procházím několik variant z výše uvedených oblastí, takže si každý na závěr sestaví svoji cestu ke zdraví, která nejlépe vyhovuje jeho osobnosti a životnímu stylu.

Stručný obsah jednotlivých bloků:

Úvod: celkový pohled na stravovací návyky civilizovaných zemí a důsledky z nich vyplývající, v jaké fázi se můžeme vyrovnat s nemocí a kdy musíme vyhledat odbornou pomoc, zamyšlení se na původem civilizačních chorob, co dělat, když ne mě “leze” chřipka, angína, nachlazení a potřebuji být rychle zdraví atd.

Psychika: léčení a programování mysli pomocí alfa-fáze, EFT technika, Léčebný kód, jak pochopit svoje podvědomí pomocí moderního výkladu snů atd.

Pohyb: praktické sestavy jako ásána pozdrav slunci, souvislosti části páteře a vnitřních orgánů, biologické hodiny a jak je respektovat, důležitost symetrie těla atd.

Strava: udržující příčiny nemocí, kyselá a zásaditá strava, bioenergie potravin, prevence rakoviny, superpotraviny, kolik musíme skutečně vypít každý den tekutin, proč nám chutná to, co je nejvíce nezdravé, rychlé a zdravé snídaně atd.

Individuální plán: výběr vlastní cesty ke zdraví, která bude respektovat individualitu a okolnosti každého účastníka

Časová náročnost a cena:

  • Tříhodinová přednáška za 5 900 Kč plus DPH. U konání mimo Prahu bude účtováno cestovné.
  • Poznámky: na počtu osob nezáleží, konání v sídle firmy, požadavek v místě konání: projektor a promítací plátno, v případě potřeby ozvučení s mikrofonem.

Moje zkušenosti: přes 20 let pracuji jako manažer marketingových komunikací v českých mezinárodních firmách a zároveň se stejnou dobu zajímám o alternativní přístupy ke zdraví a zdravý životní styl. Vystudoval jsem Homeopatickou akademii v Praze a absolvoval řadu školení a tréninků. Tyto znalosti předávám klientů ve své praxi a na přednáškách tak, aby mohli být ve svém pracovním a osobním životě stále fit, plní energie a zvládali výzvy, které jsou před nimi.

Kontakt: rudolf.sehnal@seznam.cz