Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Chronicky zvětšená nosní mandle

Středa, Červen 10, 2015 @ 02:06 PM

Maminka ke mě do homeopatické poradny přivedle pětiletého chlapce, který má astma na které bere od dvou let kortikoidy ve spreji, netráví lepek, po mléku má průjmy,  nosní mandle zvětšená do mala, od tří let je permanentně nemocný a zahleněný. Míval jako malý (cca od 1 roku) často a opakovaně zánět spojivek. Hlavně na jaře a v létě. Má citlivou pleť, nejvíce v oblasti obličeje. Vždy špatně reagoval na očkování, měl vysoké teploty až 41 °C.

Největší problém je nosní mandle, která je chronicky zvětšená a díky níž se mu špatně dýchá, špatně mluví, má stále otevřená ústá. Doporučení je  nosní mandli odstranit, protože je má zvětšené celoročně, je stále nemocný, díky častým virózám do školky téměř nechodí.

Je opatrnější, víc se o sebe bojí, je klidný, dříve se hodně bál lidí, ze začátku ve školce seděl stranou a hrál si sám, nyní už se otrkal, je spokojený, ze všeho se raduje, má všechny rád, poslouchá rodiče, udělá rád co mu řeknou, je nekonfliktní, s nikým se nepere, je opatrný, na ulici se zodpovědně rozhlíží a dává pozor na auta a tramvaje, když je na návštěvě, tak je hodný a klidný.

Potí se více, v autě má spocená záda a hlavu, má divnou chůzy, šmajdá s kotníky dovnitř, začal později chodit, byl nemotora, nerad zkouší nové chutě a jídla. Je o hlavu větší než ostatní děti, je trochu baculatější.

Jako léčbu jsem doporučil podávat denně homeopatikum Calcarea Carbonica. Po pár dnech užívání dostal opět rýmu, kašlal a dostal průjem – zhruba na týden se mu vrátili problémy, které často míval v minulosti. Po měsicí píše maminka, že syn je zcela zdráv a plný energie, nosní mandle v pořádku. Oba rodiče měli virózu a syn ji nedotal – což dřive bylo nemyslitelné, protože veškerá nachlazení v okolí ihned chytil.

 

Napište komentář