Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Komu homeopatie skutečně pomohla?

Čtvrtek, Září 18, 2014 @ 11:09 PM

Homeopatie je společně s čínskou a indickou medicínou nejrozšířenější léčebná metoda na světě. V dnešní době má s homeopatií zkušenost několik stovek milionů lidí, homeopatika předepisuje přes sto tisíc homeopatů doktorů společně s množstvím homeopatů léčitelů.

Lidé zvažující homeopatickou léčbu často hledají příběhy lidí, kterým už homeopatie pomohla. V tomto článku uvádím několik důvěryhodných zdrojů:

1.      Úspěšné případy homeopatické léčby

Profesionální homeopati si vedou detailní záznamy o svých klientech a úspěšné případy homeopatické léčby často uveřejňují například na internetu – jednak aby se podělili se svými zkušenostmi s ostatními homeopaty a také aby na sebe upozornili potenciální klienty. Jedno z míst, kde si o homeopaticky léčených klientech můžete přečíst je server Homeopatie.cz, kde naleznete množství úspěšných případů z celé české republiky.

2.      Přehled vyléčených klientů na webech jednotlivých homeopatů

Většina homeopatů má dnes osobní webové stránky, kde kromě svých zkušeností a vzdělání v oblasti homeopatie popisují svoje úspěšné případy. Podobný přehled vybraných vyléčených případů najdete například na mých webových stránkách. U jednotlivých klientů uvádím stručný přehled jejich zdravotních problémů, navržený homeopatický lék a výsledek léčby.

3.      Klinicky zdokumentované případy léčené homeopaticky

Jako jeden z dobrých zdrojů uvedu knihu Homeopatický přístup k léčbě rakoviny světoznámého homeopata, doktora A. U. Ramakrishnana, kterou napsal společně se známou autorkou homeopatických knih Catherine R. Coulterovou. Popisují v ní detailně 126 případů z více než 5 000 pacientů s rakovinou, které Dr. Ramakrishnan dosud léčil homeopatickou metodou. U každého typu rakoviny uvádí míru úspěšnosti, která v některých případech dosáhla neskutečných 80 %. Tato dlouholetá a detailně zdokumentovaná práce nemůže nikoho nechat na pochybách, zda homeopatie funguje či nikoliv, navíc u tak zákeřné nemoci, jakou je rakovina. Pouze podotýkám, že léčebná homeopatická metoda popisovaná v knize je určena pouze pro zkušené homeopaty a léčení rakoviny.

4.      Vědecké studie dokazující účinnost homeopatie

Christian Boiron, majitel francouzské společnosti Boiron vyrábějící homeopatické přípravky ve své knize Proč důvěřuji homeopatii odkazuje na řadu vědeckých studií dokazujících účinnost homeopatik. Dále na webu Homeopathic.com naleznete řadu výzkumů z oblasti homeopatie.

5.      Slavní lidé využívající homeopatickou léčbu

Britská královská rodina je zřejmě nejznámějším evropským propagátorem homeopatie. Homeopatii používají jako primární léčebnou metodu a podporují její rozvoj. Princ Charles je například patronem Glasgow Homeopatic Hospital. Jak uvádí server Světhomeopatie.cz i řada slavných osobností se léčí homeopaticky a sdílí se světem svoje pozitivní zkušenosti.

Závěr:

Pokud zvažujete homeopatickou léčbu a některé skutečné případy z výše uvedených zdrojů vás přesvědčily o tom, že homeopatie funguje, vyberte si některého z vystudovaných homeopatů a vyzkoušejte fungování homeopatie na vaše zdraví v praxi. Jelikož homeopatická léčba nemá vedlejší účinky, nemůžete nic ztratit – pouze získat.

O autorovi:

Jeden komentář to “Komu homeopatie skutečně pomohla?”

  1. Radka napsal:

    Dobrý den, děkuji za hezký článek


Napište komentář