Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Několikaleté krvácení z nosu

Pondělí, Září 8, 2014 @ 09:09 PM

Dvanáctiletý mladý nadějný fotbalista měl od 3 let epistaxi – velice časté samovolné krvácení z nosu, které trvalo třeba i půl hodiny. Krvácení začínalo nejvíce po ránu když se posadil na posteli. Rodiče se snažili řešit problém různými způsoby, byl také v nemocnici, kde mu vypalovali cévky což však nepomohlo.

Je pořádkumilovný, má rád věci na svém místě, je spíše horkokrevný, dříve nemohl spát díky špatným snům, býval často několik hodin v noci vzhůru, narad je doma sám, hlevně večer, je citlivý, snadno komunikuje se svými vrstevníky a dospělými.

Má rád zmzlinu, nápoje s ledem, rád trénuje.

Předepsán jeden z osvědčených homeopatických léků na krvácení z nosu – Phosphorus ve vyšší potenci – pouze jedno podání.

Od podání léku je problém s krvácením vyřešen, krvácení se již neobjevilo.

2 Komentářů to “Několikaleté krvácení z nosu”

  1. Kateřina napsal:

    Dobrý den, chci se zeptat jaký je rozdíl mezi jednotlivými homeopatickými přípravky 9ch; 15ch a 30ch. Děkuji

    • web-spravce napsal:

      Dobrý den, stručně řečeno: potence 9 CH se více používá při potřebě podávat homeopatikum pravidelně po delší dobu, například 1x denně po dobu několika týdnů. Důvodem tohoto postupu je například případ souběžného užívání klasická medikace. Dalším důvodem může být znalost pouze fyzických symptomů nemocného. Naopak v případě použití potence 30 CH a vyšší stačí užít pouze 1 kuličku a čekat několik týdnů na postupné zlepšování problémů – při této potenci už je důležíté znát nejenom fyzické symptomy ale i mentální a ostatní symptomy nemocného a používají se při konstituční léčbě. Aby to ale nebylo jednoduché, v některých případech se i u akutních problémů používají potence 30 CH či 200 CH opakovaně v krátkých časových intervalech do první reakce zlepšení. Pro domácí léčení doporučuji potence 5 CH a 9 CH používat dle potřeby a intenzity akutní nemoci 1-4x denně.


Napište komentář