Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Homeopatika na alergii – 7 nejčastěji užívaných léků

Středa, Duben 13, 2016 @ 09:04 PM

Alergií je velké množství a mají širokou škálu individuálních symtomů. Pokud vás trápí konkrétně alergická rýma, zkuste léčbu jedním z nejčastěji užívaných homeopatik. Tato homeopatika na alergii jsou většinou běžně k dostání v lékárnách, nebo vám je objednají.

Homeopatika na alergii – alergická rýma, senná rýma

  • Allium cepa – senná rýma, při které teče z nosu řídká, vodnatá rýma ve velkém množství. Nos a pokožka pod nosem může být odřená. Oči svědí a slzí.
  • Arundo – alergická rýma se v případě tohoto léku projevuje svěděním v nose, kýcháním a zvýšeným sliněním.
  • Euphrasia – v tomto případě se senná rýma projevuje výtokem z nosu a slezením z pálících očí.
  • Nux vomica – alergie a senná rýma s kýcháním hned nebo brzy po probuzení.
  • Sabadilla – použijte v případě, pokud se senná rýma projevuje hlavně častým a silným kýcháním.
  • Sinapsis nigra – senná rýma je lokalizována převážně v levé nosní dírce a levém oku.
  • Wyethia – toto homeopatikum na sennou rýmu má velké svědění v nose, ale hlavně v ústech na patře.

Homeopatika na alergii dostupné v lékárnách

Homeopatické léky na alergii Allium cepa, Euphrasia, Nux vomica a Sabadilla jsou běžně dostupné v lékárnách. Homeopatika na alergickou rýmu Arundo, Sinapsis nigra a Wyethia zřejmě v lékárnách neseženete, ale můžete si je objednat přes internet v zahraničí, například v Rakousku nebo Anglii.

Při profesionálním stanovení správného homeopatika na alergickou či sennou rýmu se zvažuje více faktorů. Ale i tak se vám může podařit zmírnit příznaky v průběhu alergické sezóny, pokud se vaše symptomy budou shodovat s výše popsanými problémy uvedenými u některého homeopatika. Pokud léčba nejpozději do týdne nezabere, obraťte se na zkušeného homeopata. Přečtěte si, jak můžete najít a vybrat toho správného.

Sklon ke každoročně se vracející problémům jako je alergická rýma nebo senná rýma se léčí konstitučním lékem, jehož nalezení je složitější a podává se mimo pylovou sezónu.

O autorovi:

Napište komentář