Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Chronický atopický ekzém

Sobota, Prosinec 13, 2014 @ 03:12 PM

Mladý štíhlý muž, aktivní profesionální sportovec, veselý, užívá si života a kamarádů přichází do mé poradny s chronickým problémem, což je atopický ekzém, který má od dvou měsíců po narození. Ekzém má po celém těle, zkoušel různé diety a klasickou léčbu bez valných výsledků, v pubertě to nezmizelo, loni v zahraničí další zhoršení hlavně na levém palci, svědění léčil antihistaminiky.

Atopický ekzém má suchý, popraskaný, postiženy jsou celé páže, krk, hruď, lýtka, střídavě na celém těle od dětství, pravá strana těla byla vždycky horší, postiženy nárty, ruce, nyní má atopický ekzém i na horních víčkách. Ekzém je extrémně svědivý, suchý, někdy má pupínky s čirou tekutinou, někdy ekzém mokvá, ráno se probudí a škrábe si ho, suchá kůže praská v záhybech.

Atopický ekzém je zhoršený stresem, odloučením od rodiny a kamarádů například při několikaměsíčním pobytu v zahraničí.

Dále má opakující se alergické rýmy, ucpaný nos, je lehký astmatik, ve 12 a ve 20 letech prodělal astmatické záchvaty, má alergii na kočky.

Miluje teplo, brokolici, špenát, zelí. Má alergie na broskve, jablka, mrkev.

Má opakované pocity úzkostí, z ničeho nic je slabý, podlamují se mu kolena, nízké sebevědomí, trpí klastrofobií, dřívějším životním stylem přetížený játra.

Doporučen homeopatický lék Psorinum 30 CH současně s používáním Autopatické lahvičky – příprava preparátu z vlastního dechu.

Po třech měsících léčby klient píše: “Ekzém se mi za poslední dobu velmi, velmi vylepšil. Troufám si říci, že je to kombinací léčebných metod a hlavně psychického klidu, který v současné době … mám.”

Jak je vidět, psychická pohoda u klienta sehrála při jeho léčení také značnou roli.

Napište komentář