Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Homeopatie

Co je homeopatie? Homeopatie je léčebná metoda založená na zkoumání člověka a jeho symptomů jako celku (princip totality symptomů). Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které stimulují obranný systém organismu. Homeopatie je jemná cesta ke zdraví, která nemá nežádoucí vedlejší účinky. Je schopna léčit jak akutní, tak hlavně chronické nemoci. Je účinná ve všech případech, kdy má člověk alespoň zbytek energie k vyvolání léčebné reakce. Čím více energie člověk má, tím rychleji homeopatie zdravotní problémy vyřeší.

Homeopatie Praha | Rudolf Sehnal

Homeopatie - co léčí: homeopatie léčí nebo zlepšuje například tyto nemoci: astma, chronická únava, atopický ekzém, bolesti kloubů, bolesti šlach, bolesti po operaci, opakované infekce, deprese, cukrovka, poruchy štítné žlázy, zácpa, zánět střev, nemocná játra, deprese a další dlouhodobé a opakované zdravotní problémy. Můj přístup k homeopatii: jako konstituční homeopat vnímám každého jedince jako individualitu s jeho fyzickými, psychickými a emočními vlastnostmi a symptomy. Na základě těchto symptomů hledám homeopatické léky, které jsou klientovi nejpodobnější a tím pádem mají vysokou šanci pomoci s vyléčením.

Průběh homeopatického pohovoru: úvodní homeopatický pohovor trvá zhruba jednu hodinu. Ze začátku většinou procházím s klienty jejich fyzické problémy, poté se bavíme o psychice, emocích a případných dalších osobních problémech, které klienti aktuálně prožívájí. Dále se snažíme společně nalézt příčinu problémů a nakonec zjišťuji další detaily, které jsou důležité pro výběr vhodných homeopatických léků.

Výběr vhodného homeopatického léku: po důkladném rozboru případu, výběru nejpravděpodobnějších léků s použitím profesionálního homeopatického programu a ověření léků v několika materiích medikách sdělím klientům do dvou týdnů vybraný homeopatický lék společně s informacemi, jak s lékem zacházet, jak ho užívat a další rady na zlepšení zdraví podle individuálních zdravotních problémů (vitamíny, bylinné tinktury, doplňky stravy, čerstvé zeleninové a ovocné šťávy případně vhodné pohybové aktivity). Klient si podle těchto informací zakoupí homeopatický lék v lékárně nebo přes internetový obchod. Cena homeopatik se pobybuje od 80 Kč do 250 Kč a jedna tuba, ve které je řádově 80 kuliček vydrží na dlouhou dobu.

Kontrola reakce na homeopatický lék: po užití homeopatického léku následuje kontrola většinou za jeden a půl měsíce, kde s klienty probírám jejich reakce na lék. Poté určím další postup léčby. Kontrola trvá zhruba půl hodiny.

Homeopatie versus klasická medicína: homeopatii používám jako samostatnou léčebnou metodu nebo podpůrnou metodu v případě, že klient podstupuje klasickou léčbu u lékaře. Homeopatie ve většině případů pozitivně ovlivňuje organizmus i při souběžné klasické léčbě. Klientům doporučuji respektovat předepsané užívání klasických léků předepsané lékařem. V případě podstatného zlepšení zdravotních problémů doporučím klientovi možnost zvážení postupného vysazení klasických léků, který však toto doporučení musí probrat s ošetřujícím lékařem.

Cena za první homeopatický pohovor: 1 500 Kč

Cena za následkou kontrolu: 700 Kč

Ceny jsou konečné a uvedeny včetně DPH.

Objednat konzultaci

Poradenství v oblasti homeopatie a autopatie je poskytováno na základě těchto Podmínek.