Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Homeopatická poradna | Co vás v ní čeká?

Pondělí, Září 22, 2014 @ 08:09 PM

Zvažujete homeopatickou léčbu a chcete vědět, co vás čeká v homeopatické poradně? Pojděme se podívat, jak funguje profesionální homeopatická poradna, jak bude probíhat homeopatický pohovor a kdy se dozvíte jaký homeopatický lék brát.

1.       Co vás čeká v homeopatické poradně?

V homeopatické poradně vás čeká tzv. homeopatický pohovor, který je nedílnou součástí homeopatické praxe. K tomu, aby od vás homeopat získal potřebné informace, potřebuje klidné místo, ve kterém nebudete ani on a ani vy nikým rušeni a ve kterém se  budete cítit příjemně.

2.       Jak probíhá homeopatický pohovor?

Homeopatická poradna - homeopatický pohovor | www.homeopatie-sehnal.cz

Homeopatická poradna – homeopatický pohovor | www.homeopatie-sehnal.cz

Homeopat s vámi potřebuje detailně probrat nejenom hlavní zdravotní problém, se kterým přicházíte do homeopatické poradny, ale další aspekty vaší osobnosti, na základě kterých vybere správný homeopatický lék. Vstupní homeopatický pohovor trvá v průměru jednu hodinu, ale běžně se v praxi stává, že pohovor trvá déle, třeba až dvě hodiny. Zde je stručný přehled toho, co se o vás profesionální homeopat potřebuje dozvědět:

  • Hlavní zdravotní problém – fyzický nebo psychický problém, se kterým do poradny přicházíte
  • Další zdravotní problémy, které vás dlouhodobě trápí, ale nyní nejsou tak akutní
  • Váš současný emocionální a psychický stav, temperament, změny nálad atd.
  • Jak reagujete na větší zimu či chlad, zda jste žízniví nebo se naopak do pití musíte nutit atd.
  • Vaše anamnéza, tedy nemoci, kterými jste prošli během svého života
  • Rodinná anamnéza – vážnější nemoci, kterými trpěla či trpí vaše rodiče a prarodiče

“Tip: Na homeopatický pohovor se nemusíte připravovat, pouze se snažte upřímně odpovídat na otázky a nebrat je osobně – homeopat potřebuje pochopit individualitu a jedinečnost nejen vás, ale také vaší nemoci.”

3.       Dozvíte se homeopatický lék hned v poradně?

Až na výjimečně jasné případy kdy homeopat pozná váš homeopatický lék již během homeopatického pohovoru, vám jej řekne později – třeba do týdne – což je základní rozdíl od léčby u klasického lékaře, kde rovnou odcházíte s lékem uvedeným v předpise. Naopak homeopat potřebuje k vybrání ideálního homeopatika dostatečný čas, aby mohl detailně projít všechny pravděpodobné léky, které mu po tzv. repertorizaci vyjdou. Tento proces trvá několik hodin, a jelikož většinou pracuje na více klientech zároveň, pošle vám název homeopatika za několik dnů. Je to jeden ze znaků, jak poznáte profesionálního homeopata – proč tomu tak je si přečtěte v posledním odstavci článku uvedeného na webu Homeopatického institutu.

“Tip: Pokud vám váš homeopat opakovaně doporučuje homeopatika ihned během konzultací nebo je má dokonce předem připravena a vaše zdravotní problémy se nezlepšují, zvažte, zda jste si vybrali toho správného. Dopředu se totiž nedá předpovědět, jak po sobě budou homeopatika následovat.”

4.       Kdy proběhne první kontrola v homeopatické poradně?

Většina kontrol probíhá za měsíc až měsíc a půl, protože tělo potřebuje v reakci na homeopatikum čas, po který probíhá léčebný proces. Někdy se z různých důvodů po prvním zvoleném homeopatickém léku léčebný proces nedostaví a je nutné navrhnout další homeopatický lék. Před touto kontrolou by s vámi měl být homeopat v kontaktu a po zhruba dvou týdnech zjistit zda a jak homeopatika působí nebo zda se neobjevily nějaké nové symptomy.

“Tip: Zkuste si zapamatovat či ideálně poznamenat fyzické a emocionální reakce, které nastaly po podání homeopatického léku. Vašemu homeopatovi to pomůže při stanovení dalšího postupu homeopatické léčby při jednotlivých kontrolách.”

5.       Typy homeopatických poraden

Samotná homeopatická poradna může vypadat různě. Homeopati na „plný úvazek“ mají svoje soukromé poradny v kancelářích nebo doma, často také sdílejí svoje kanceláře s dalšími homeopaty či léčiteli nebo mají poradny, jež jsou součástí léčebného či zdravotního centra. Jak jsem uvedl výše, je důležité, aby místo homeopatického pohovoru probíhalo v klidném prostředí.

Závěr:

Pokud to bude jenom trošku možné, zjistěte si, kde bude váš homeopatický pohovor probíhat. V homeopatické poradně by jste se měli cítit pohodlně, uvolněně a nikým nerušeni. Čím více budete otevřeni otázkám homeopata, tím více důležitých vodítek k nalezení homeopatického léku mu poskytnete – aniž si toho budete vědomi.

O autorovi:

Napište komentář