Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Další krok k odhalení vědeckých principů fungování homeopatie

Sobota, Prosinec 13, 2014 @ 09:12 PM

Vědecké důkazy o tom, jak homeopatie funguje se hledají snad tak dlouho, jak dlouho homeopatie existuje. Naproti tomu důkazů, že homeopatie pomáhá lidem vracet zdraví je velké množství a většina z těch, kdo byli homeopatií léčeni nebo homeopatií léčí dobře vědí, jak pomáhá. Přečtěte si důkazy komu homeopatie skutečně pomohla.

Ale vraťme se k vědecký důkazům účinnosti homeopatie. Nemohu se nepodělit o vědecký důkaz, který naznačuje směr vědeckého objasnění fungování homeopatie. Dana Ullman, uznávaná osobnost amerického homeopatického dění napsal článek “Luc Montagnier, držitel Nobelovy ceny bere homeopatii vážně“. Laicky řečeno v něm popisuje vědecké závěry publikované Montagnierem, že voda, která se dostala do styku s nějakou látkou (v tomto konkrétním případě DNA různých patogenů)  vytváří strukturální změny, které v ní přetrvávají i po velmi vysokých ředěních a jsou měřitelné.

A jelikož homeopatické léky se připravují na základě stejného principu, a to ředěním původní látky (například extraktu z bylin) tekutinou až za hranici, kdy v této tekutině už prokazatelně není ani molekula původní látky, může tento objev být základem vědedkého objasnění fungování homeopatik.

Článek také obsahuje odkazy na desítky vědeckých a klinických studií dokazující fungování homeopatie, zejména při léčbě respiračních alergií, chřipky, revmatické artritidy, dětských průjmů, rychlejší regeneraci po pooperačních stavech, poruch pozornosti a nežádoucích účinků konvenční léčby rakoviny.

O autorovi:

 

Napište komentář