Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Archív pro kategorii ‘Případy z mé praxe’

Homeopatika na strach, agresi, úzkost

Sobota, Leden 9, 2016 @ 02:01 PM

Léčba psychických problémů homeopatiky je možná a v mnoha případech dochází k rychlému ústupu problémů. Homeopatie nabízí homeopatika na strach, agresi, úzkost, deprese, fóbie, nízké sebevědomí, traumata a podobně. Ze své praxe jsem vybral tři případy, ve kterých homeopatika pomohla s jejich psychickými problémy a nejenom s nimi. Většinou totiž celostně podaný homeopatický lék vyléčí nejenom psychické a emocionální, ale i přítomné fyzické problémy.

Detailní popis těchto tří případů a použité homeopatické léky naleznete na webu homeopatie.cz

Následky epidurální anestezie

Pátek, Červen 19, 2015 @ 07:06 PM

Po podání léku Hypericum 30 CH odezněly dvěma klientkám problémy po epidurální anestezii, kterou si nechaly aplikovat těsně před porodem.

Detaily k těmto dvěma případům týkajících se epidurální anestezie si můžete přečíst na serveru homeopatie.cz http://www.homeopatie.cz/lecba-nasledku-epiduralni-anestezie/

Chronicky zvětšená nosní mandle

Středa, Červen 10, 2015 @ 02:06 PM

Maminka ke mě do homeopatické poradny přivedle pětiletého chlapce, který má astma na které bere od dvou let kortikoidy ve spreji, netráví lepek, po mléku má průjmy,  nosní mandle zvětšená do mala, od tří let je permanentně nemocný a zahleněný. Míval jako malý (cca od 1 roku) často a opakovaně zánět spojivek. Hlavně na jaře a v létě. Má citlivou pleť, nejvíce v oblasti obličeje. Vždy špatně reagoval na očkování, měl vysoké teploty až 41 °C.

Největší problém je nosní mandle, která je chronicky zvětšená a díky níž se mu špatně dýchá, špatně mluví, má stále otevřená ústá. Doporučení je  nosní mandli odstranit, protože je má zvětšené celoročně, je stále nemocný, díky častým virózám do školky téměř nechodí.

Je opatrnější, víc se o sebe bojí, je klidný, dříve se hodně bál lidí, ze začátku ve školce seděl stranou a hrál si sám, nyní už se otrkal, je spokojený, ze všeho se raduje, má všechny rád, poslouchá rodiče, udělá rád co mu řeknou, je nekonfliktní, s nikým se nepere, je opatrný, na ulici se zodpovědně rozhlíží a dává pozor na auta a tramvaje, když je na návštěvě, tak je hodný a klidný.

Potí se více, v autě má spocená záda a hlavu, má divnou chůzy, šmajdá s kotníky dovnitř, začal později chodit, byl nemotora, nerad zkouší nové chutě a jídla. Je o hlavu větší než ostatní děti, je trochu baculatější.

Jako léčbu jsem doporučil podávat denně homeopatikum Calcarea Carbonica. Po pár dnech užívání dostal opět rýmu, kašlal a dostal průjem – zhruba na týden se mu vrátili problémy, které často míval v minulosti. Po měsicí píše maminka, že syn je zcela zdráv a plný energie, nosní mandle v pořádku. Oba rodiče měli virózu a syn ji nedotal – což dřive bylo nemyslitelné, protože veškerá nachlazení v okolí ihned chytil.

 

Chronický atopický ekzém

Sobota, Prosinec 13, 2014 @ 03:12 PM

Mladý štíhlý muž, aktivní profesionální sportovec, veselý, užívá si života a kamarádů přichází do mé poradny s chronickým problémem, což je atopický ekzém, který má od dvou měsíců po narození. Ekzém má po celém těle, zkoušel různé diety a klasickou léčbu bez valných výsledků, v pubertě to nezmizelo, loni v zahraničí další zhoršení hlavně na levém palci, svědění léčil antihistaminiky.

Atopický ekzém má suchý, popraskaný, postiženy jsou celé páže, krk, hruď, lýtka, střídavě na celém těle od dětství, pravá strana těla byla vždycky horší, postiženy nárty, ruce, nyní má atopický ekzém i na horních víčkách. Ekzém je extrémně svědivý, suchý, někdy má pupínky s čirou tekutinou, někdy ekzém mokvá, ráno se probudí a škrábe si ho, suchá kůže praská v záhybech.

Atopický ekzém je zhoršený stresem, odloučením od rodiny a kamarádů například při několikaměsíčním pobytu v zahraničí.

Dále má opakující se alergické rýmy, ucpaný nos, je lehký astmatik, ve 12 a ve 20 letech prodělal astmatické záchvaty, má alergii na kočky.

Miluje teplo, brokolici, špenát, zelí. Má alergie na broskve, jablka, mrkev.

Má opakované pocity úzkostí, z ničeho nic je slabý, podlamují se mu kolena, nízké sebevědomí, trpí klastrofobií, dřívějším životním stylem přetížený játra.

Doporučen homeopatický lék Psorinum 30 CH současně s používáním Autopatické lahvičky – příprava preparátu z vlastního dechu.

Po třech měsících léčby klient píše: “Ekzém se mi za poslední dobu velmi, velmi vylepšil. Troufám si říci, že je to kombinací léčebných metod a hlavně psychického klidu, který v současné době … mám.”

Jak je vidět, psychická pohoda u klienta sehrála při jeho léčení také značnou roli.

Několikaleté krvácení z nosu

Pondělí, Září 8, 2014 @ 09:09 PM

Dvanáctiletý mladý nadějný fotbalista měl od 3 let epistaxi – velice časté samovolné krvácení z nosu, které trvalo třeba i půl hodiny. Krvácení začínalo nejvíce po ránu když se posadil na posteli. Rodiče se snažili řešit problém různými způsoby, byl také v nemocnici, kde mu vypalovali cévky což však nepomohlo.

Je pořádkumilovný, má rád věci na svém místě, je spíše horkokrevný, dříve nemohl spát díky špatným snům, býval často několik hodin v noci vzhůru, narad je doma sám, hlevně večer, je citlivý, snadno komunikuje se svými vrstevníky a dospělými.

Má rád zmzlinu, nápoje s ledem, rád trénuje.

Předepsán jeden z osvědčených homeopatických léků na krvácení z nosu – Phosphorus ve vyšší potenci – pouze jedno podání.

Od podání léku je problém s krvácením vyřešen, krvácení se již neobjevilo.

Suchá pokožka s prasklinami

Čtvrtek, Červenec 31, 2014 @ 09:07 PM

68 letý muž pracoval desitky let jako frézař a po celou dobu trpěl prasklinami pokožky na prstech rukou, které byly hluboké a často krvácivé. Pokožku rukou měl suchou, drsnou a zašlou od litinových bloků, které obráběl.

Částečně na základě celkového obrazu, afinitě ke kůži a původu léku shodného s obsahem litiny – grafitu – jsem předepsal homeopatický lék Graphites.

Graphites zafungoval skvěle, pokožka s prasklinami prstů se zacelila během tří týdnů léčby a od té doby je pokožka přirozeně vlhká a nepraská. Zacelily se také prakliny pokožky na chodidlech.

Zvětšená játra

Neděle, Leden 12, 2014 @ 08:01 PM

Štíhlý, vysoký, sportovně vypadající muž pociťoval tlak a občasné bolesti v oblasti břicha po prodělaném infekčním onemocnění a léčbě antibiotiky. Při sonografickém vyšetření byla diagnostikována zvětšená játra. Muž měl velmi rád sladké, teplé nápoje a trávící potíže. Na základě celostního obrazu byl doporučen homeopatický lék Lycopodium.

Při následné kontrole konstatoval, že tlak a bolesti  v oblasti jater a břicha zmizely, zvětšená játra už nemá, upravila se mu dříve výrazná chuť na sladké do normálu.

Žlučník – bolesti po operaci

Čtvrtek, Listopad 21, 2013 @ 08:11 AM

Muž 46 let měl před týdnem operačně odstraněn žlučník. Po operaci měl trvalé bolesti v oblasti žlučníku, jizvy se zcela nezhojily, zůstával nepříjemný pocit v oblasti žaludku.

Použita akutní homeopatie - doporučen homeopatický lék Calendula. Během jednoho týdne se jizvy zcela zahojily, vymizely bolesti v ohlasti operace a také bolesti v oblasti žaludku po jídle. Klient se cítil zcela v pořádku.

Atopický ekzém od dětství

Čtvrtek, Listopad 21, 2013 @ 08:11 AM

Štíhlá temperementní žena 32 let měla od dětství atopický ekzém, který po čase zůstal pouze na rukou. Kůže byla suchá, zatvrdlá, s hlubokými prasklinami na prstech, horší v zimě. Trpí nevolností při jízdě v automobilu a na lodi.

Použita konstituční homeopatie – podán homeopatický lék Petroleum, po kterém došlo k postupnému zlepšování pokožky, která byla jemnější, praskliny se téměř zahojily a došlo k celkovému ústupu ekzému. Po několika měsících se ekzém začal vracet, podáno opět Petroleum 30 C, které pomohlo částečně. Další podání Petroleum 200C již nepřineslo žádné zlepšení.

Po určité době byla žena léčena na bolesti v kříži, byla jí diagnostikována vyhřezlá ploténka která způsobovala vystřelující bolesti do levé nohy. Na ischias částečně zabral homeopatický lék Tellurium, který zároveň po několika opakováních velmi zlepšil také zbytkový atopický ekzém na rukou.

Ekzém po celém těle

Pátek, Únor 15, 2013 @ 11:02 AM

Štíhlá, temperamentní dívka měla brzy po narození a v prvních letech života rozšiřující se ekzém po celém těle, který byl léčen mastmi s dočasným účinkem. Díky svědivému charakteru ekzému a dominantnímu chování holčičky (mimochodem narozena ve znamení Lva) podán lék Sulphur.

Během několika dnů se ekzém zhoršil, postupně se objevoval všude tam, kde ho měla dříve. Poté začal ekzém postupně ustupovat, tou dobou odjela k moři, které jí také pomohlo. Zhruba po měsíci došlo k postupnému celkovému vymizení ekzému.

Až na běžná, ale ne častá nachlazení je zdráva již několik let.