Případy z mé praxe. Rady – Tipy – Postupy

Archív pro kategorii ‘Homeopatie’

Internetové diskuze na téma homeopatie jsou jedním z dalších zdrojů, kde se přesvědčit, že homeopatie někomu již pomohla, jak najití doporučení na dobrého homeopata, jaké homeopatické léky pomohly u konkrétních akutních nemocí atd. Podívejme se na 3 z nejnavštěvovanějších diskusí, do kterých se vyplatí zapojit či v nich hledat doporučení a rady jak ohledně homeopatických léků a homeopatie vůbec.

1. Na webu emiminko.cz se nachází diskuze o homeopatii s téměř 300 tématy týkající se homeopatického léčení fyzických a psychických zdravotních problémů, doporučení dobrých homeopatů v Praze, kteří někomu skutečně pomohli, homeopatika na zoubky atd.  Dále je zde online homeopatická poradna kde můžete čerpat informace z odpovědí na dotazy kladené v aktivní poradně nebo z několika uzavřených online poraden homeopatie. Jsou v nich cenné rady pro léčení běžných nemocí dětí a dospělých.

2. Další velká diskuze na téma homeopatie se nachází na serveru rodina.cz. Najdete v ní více než 100 homeopatických témat s téměř 7 000 příspěvky. Témata, která se zde probírají, jsou například homeopatika na ekzém, homeopatika pro děti, homeopatika na rýmu, homeopatika a kojení atd.

3. Na webových stránkách ordinace.cz je také obsáhlá diskuze o homeopatii s téměř 60 tématy, s nově otevřenou online poradnou homeopatie a spoustou dalších často hledaných témat spojených s homeopatickou léčbou.

Pokud zvažujete profesionální homeopatickou léčbu, přečtěte si také jak a kde hledat dobrého homeopata nejen v Praze který by vám mohl odborně pomoci nejen s akutními zdravotními problémy, ale také pomoci odstranit náchylnost k opakovanému výskytu nemocí a zbavit vás či vaše děti chronických problémů.

Důležité je říci, že homeopatika, která jsou v diskusích doporučována na konkrétní nemoci, nemusí fungovat v případě léčení stejných nemocí u vás nebo u vašich dětí. V homeopatii sice máme desítky takzvaných specifických léků, tedy léků, které zabírají na určité zdravotní problémy u většiny dětí a dospělých – například homeopatický lék Calcarea phosphorica na růstové bolesti dětí nebo homeopatikum Melilotus na zastavení krvácení z nosu – ale ve většině případů je pro úspěšnou léčbu důležité navštívit homeopata.

Proč je osobní návštěva homeopata důležitá? Protože kombinace symptomů různých nemocí jsou tisíce a každému z nás pomůže na konkrétní nemoc nebo skupinu nemocí jiný lék. Jsme prostě každý jiný, individuální a stejně tak individuálně se projevují i naše nemoci. Například „obyčejný“ kašel může mít u desítek lidí různé průběhy a symptomy – a na základě nich je potřeba vybrat jiný homeopatický lék.

O autorovi:

Vědecké důkazy o tom, jak homeopatie funguje se hledají snad tak dlouho, jak dlouho homeopatie existuje. Naproti tomu důkazů, že homeopatie pomáhá lidem vracet zdraví je velké množství a většina z těch, kdo byli homeopatií léčeni nebo homeopatií léčí dobře vědí, jak pomáhá. Přečtěte si důkazy komu homeopatie skutečně pomohla.

Ale vraťme se k vědecký důkazům účinnosti homeopatie. Nemohu se nepodělit o vědecký důkaz, který naznačuje směr vědeckého objasnění fungování homeopatie. Dana Ullman, uznávaná osobnost amerického homeopatického dění napsal článek “Luc Montagnier, držitel Nobelovy ceny bere homeopatii vážně“. Laicky řečeno v něm popisuje vědecké závěry publikované Montagnierem, že voda, která se dostala do styku s nějakou látkou (v tomto konkrétním případě DNA různých patogenů)  vytváří strukturální změny, které v ní přetrvávají i po velmi vysokých ředěních a jsou měřitelné.

A jelikož homeopatické léky se připravují na základě stejného principu, a to ředěním původní látky (například extraktu z bylin) tekutinou až za hranici, kdy v této tekutině už prokazatelně není ani molekula původní látky, může tento objev být základem vědedkého objasnění fungování homeopatik.

Článek také obsahuje odkazy na desítky vědeckých a klinických studií dokazující fungování homeopatie, zejména při léčbě respiračních alergií, chřipky, revmatické artritidy, dětských průjmů, rychlejší regeneraci po pooperačních stavech, poruch pozornosti a nežádoucích účinků konvenční léčby rakoviny.

O autorovi:

 

Jak najít dobrého homeopata v Praze? Homeopatie Praha

Sobota, Říjen 11, 2014 @ 09:10 PM

V Praze a okolí je v současné době velký výběr homeopatů, kteří praktikují buď konstituční homeopatii nebo pro léčení svých klientů používají některý z jiných směrů homeopatie. Pokud v Praze chcete najít homeopata, první co můžete udělat je zadat do vyhledávačů „ Homeopatie Praha “ nebo “Homeopat Praha”. Získáte tak sice odkazy na velké množství homeopatů, ale pojďme si ukázat, kde hledat homeopaty kteří mají zkušenosti a potřebné vzdělání.

1.       Seznam homeopatů uveřejněných na webech homeopatických škol

Profesionální homeopat má za sebou několikaleté studium na některé z homeopatických akademií, které vedou homeopaté s dlouholetou úspěšnou praxí a má zkušenosti se samostatným léčením svých klientů. Níže uvádím odkaz na nejznámější homeopatickou školu v ČR:

  • Homeopatická akademie v Praze – v současnosti nejdéle fungující homeopatická akademie v ČR, která již dvě desetileté let vyučuje konstituční homeopatii, tedy homeopatii, která se již přes 200 let neodchýlila od tradiční homeopatie tak, jak ji vytvořil její zakladatel Samuel Hahnemann. Akademie průběžně aktualizuje seznam homeopatů, kteří ji vystudovali a dalších praktikujících homeopatů.

“Tip: Pokud uvažujete o homeopatické léčbě, najděte si homeopata, který homeopatii skutečně vystudoval (ve většině kvalitních škol homeopaté absolvují tříleté studium, během něhož léčí klienty pod dohledem zkušených homeopatů) a má vlastní homeopatickou praxi.”

 

2.       Seznam homeopatů na webech sdružující profesionální homeopaty

Dalším zdrojem přehledu homeopatů naleznete na webech, které se přímo zabývají homeopatií a dalšími formami léčení. Uvedu několik příkladů nejnavštěvovanějších webů určených profesionálním homeopatům a zájemcům o homeopatii. Najdete na nich příklady úspěšně vyléčených osob, články o homeopatii jako o léčebné metodě, popisy homeopatických léků a zajímavosti ze světa homeopatie:

“Tip: Kvalitní homeopaty můžete také nalézt v seznamech registrovaných homeopatů na zájmových webech, které se věnují přímo homeopatii nebo všeobecně léčebným metodám.”

 

3.       O jednotlivých homeopatech hledejte informace na jejich webech

Většina homeopatů má dnes osobní webové stránky, kde kromě svých zkušeností a vzdělání v oblasti homeopatie popisují svoje úspěšné případy. Podobný přehled vybraných vyléčených případů najdete například na mých webových stránkách. U jednotlivých klientů uvádím stručný přehled jejich zdravotních problémů, navržený homeopatický lék a výsledek léčby.

4.       Weby Firmy.cz a Najdito.cz umožňují snadné hledání homeopatů podle lokality

Pokud hledáte z praktických důvodů homeopata v blízkosti vašeho bydliště či v blízkosti vaší práce, není nic jednoduššího než do katalogu firem zadat například „ homeopatie praha “.

Závěr:

Nalézt homeopata v Praze a okolí dnes není těžké. Kromě profesionálních homeopatů mající dlouhodobě úspěšné homeopatické praxe vychází z homeopatických akademií a škol ročně desítky homeopatů, kteří jsou připraveni kvalitně léčit svoje klienty.

O autorovi:

Komu homeopatie skutečně pomohla?

Čtvrtek, Září 18, 2014 @ 11:09 PM

Homeopatie je společně s čínskou a indickou medicínou nejrozšířenější léčebná metoda na světě. V dnešní době má s homeopatií zkušenost několik stovek milionů lidí, homeopatika předepisuje přes sto tisíc homeopatů doktorů společně s množstvím homeopatů léčitelů.

Lidé zvažující homeopatickou léčbu často hledají příběhy lidí, kterým už homeopatie pomohla. V tomto článku uvádím několik důvěryhodných zdrojů:

1.      Úspěšné případy homeopatické léčby

Profesionální homeopati si vedou detailní záznamy o svých klientech a úspěšné případy homeopatické léčby často uveřejňují například na internetu – jednak aby se podělili se svými zkušenostmi s ostatními homeopaty a také aby na sebe upozornili potenciální klienty. Jedno z míst, kde si o homeopaticky léčených klientech můžete přečíst je server Homeopatie.cz, kde naleznete množství úspěšných případů z celé české republiky.

2.      Přehled vyléčených klientů na webech jednotlivých homeopatů

Většina homeopatů má dnes osobní webové stránky, kde kromě svých zkušeností a vzdělání v oblasti homeopatie popisují svoje úspěšné případy. Podobný přehled vybraných vyléčených případů najdete například na mých webových stránkách. U jednotlivých klientů uvádím stručný přehled jejich zdravotních problémů, navržený homeopatický lék a výsledek léčby.

3.      Klinicky zdokumentované případy léčené homeopaticky

Jako jeden z dobrých zdrojů uvedu knihu Homeopatický přístup k léčbě rakoviny světoznámého homeopata, doktora A. U. Ramakrishnana, kterou napsal společně se známou autorkou homeopatických knih Catherine R. Coulterovou. Popisují v ní detailně 126 případů z více než 5 000 pacientů s rakovinou, které Dr. Ramakrishnan dosud léčil homeopatickou metodou. U každého typu rakoviny uvádí míru úspěšnosti, která v některých případech dosáhla neskutečných 80 %. Tato dlouholetá a detailně zdokumentovaná práce nemůže nikoho nechat na pochybách, zda homeopatie funguje či nikoliv, navíc u tak zákeřné nemoci, jakou je rakovina. Pouze podotýkám, že léčebná homeopatická metoda popisovaná v knize je určena pouze pro zkušené homeopaty a léčení rakoviny.

4.      Vědecké studie dokazující účinnost homeopatie

Christian Boiron, majitel francouzské společnosti Boiron vyrábějící homeopatické přípravky ve své knize Proč důvěřuji homeopatii odkazuje na řadu vědeckých studií dokazujících účinnost homeopatik. Dále na webu Homeopathic.com naleznete řadu výzkumů z oblasti homeopatie.

5.      Slavní lidé využívající homeopatickou léčbu

Britská královská rodina je zřejmě nejznámějším evropským propagátorem homeopatie. Homeopatii používají jako primární léčebnou metodu a podporují její rozvoj. Princ Charles je například patronem Glasgow Homeopatic Hospital. Jak uvádí server Světhomeopatie.cz i řada slavných osobností se léčí homeopaticky a sdílí se světem svoje pozitivní zkušenosti.

Závěr:

Pokud zvažujete homeopatickou léčbu a některé skutečné případy z výše uvedených zdrojů vás přesvědčily o tom, že homeopatie funguje, vyberte si některého z vystudovaných homeopatů a vyzkoušejte fungování homeopatie na vaše zdraví v praxi. Jelikož homeopatická léčba nemá vedlejší účinky, nemůžete nic ztratit – pouze získat.

O autorovi: